niedziela, 21 kwietnia 2013

Doskonałe mleko

Znacie taki znaczek z opakowań mleka pasteryzowanego, które kupujecie? Jeśli tak, to znaczy, że kupujecie naprawdę wartościowe mleko.

Znaczek "Doskonałe mleko" to certyfikat przyznawany przez firmę Elopak Polska - producenta opakowań, tym mleczarniom, które produkują odżywcze, smaczne i świeże mleko.Znak jakości przydzielany jest produktom, które:
 • produkowane są z najlepszej jakości surowców, kontrolowanych przez niezależne laboratoria;
 • jest poddane minimalnej obróbce termicznej - proces pasteryzacji;
 • jest świeże, wrażliwe na temperaturę przechowywania - maksymalny termin przydatności do spożycia to 5-8 dni.

Informacje o produktach posiadających znak jakości "Doskonałe mleko" znajdziecie na stronie:


2 komentarze:

 1. "Znak jakości przydzielany jest produktom, które:
  produkowane są z najlepszej jakości surowców, kontrolowanych przez niezależne laboratoria"

  Przepraszam, ale nie rozumiem. O jakie "surowce" chodzi, jeżeli przyznawanie znaczka ma dotyczyć mleka? Te tajemnicze laboratoria badają trawę, którą jedzą krowy z regionu podległego mleczarni? I co znaczy owa "najlepsza jakość"?

  Czemu naprawdę ma służyć ten certyfikat jeśli nie wzajemnej pomocy marketingowej producenta kartonów i mleczarni?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Surowcem oczywiście nie jest trawka, którą wcinają mućki ;)

   Surowiec to tzw. mleko surowe - czyli mleko "prosto od krowy", które trafia następnie do dalszej obróbki podczas, której poddaje się je zabiegom termicznym mającym na celu przedłużenie ich trwałości oraz, co najważniejsze, inaktywację mikroflory obecnej w produkcie.

   Jakość surowca to nic innego jak przede wszystkim jego czystość mikrobiologiczna (oczywiście nie wspominając już o braku zanieczyszczeń fizycznych).

   Certyfikat niewątpliwie, z marketingowego punktu widzenia, podnosi handlową wartość produktu. Celem akcji jest jednak dbałość o higienę procesów produkcyjnych, które ostatecznie wpływają na jakość produktu gotowego.

   Warto podkreślić, że mleko z tym certyfikatem, poddawane jest minimalnym procesom przetwórczym, dzięki czemu zachowuje swą świeżość i wysoką wartość odżywczą.

   Usuń

Blogger Gadgets